ekológia
Slide 2
nekonvenčný dizajn
Slide 1
absolutná trvanlivosť
Slide 3
kvalita a priaznivá cena
Slide 4

Odvodnenie spevnených plôch

ACO DRAIN Líniový odvodňovací systém - technicky dokonalé systémové riešenia.

Na odstránenie povrchovej vody sa tradične používalo bodové odvodnenie alebo na mieste odlievané líniové odvodnenia. Na prvý pohľad sa môžu takéto riešenia javiť ako najlacnejšie, avšak pri samotnej montáži treba zahrnúť do výpočtov okrem nákladov na materiál aj náklady na prácu a úpravu miesta. Použitím prefabrikovaných žľabových odvodňovacích systémov sa dajú ušetriť nielen financie, ale najmä čas. Spoločnosť ACO je svetovým lídrom v navrhovaní a výrobe polymérbetónových odvodňovacích systémov. Líniové odvodňovacie systémy ACO DRAIN sú navrhnuté s cieľom rýchlo a účinne odviesť povrchovú vody a iné kvapaliny zo spevenených plôch do kanalizácie.

Kasen

Čo je polymérbetón?

Polymérbetón je univerzálny vysokotrvácny materiál. Zmes minerálneho kameniva a živice tvoria ľahký, nehrdzavejúci materiál ideálny pre líniové odvodnenie.

Pevnosť - Polymérbetón má približne štyrikrát vyššiu pevnosť v tlaku ako bežný betón pri polovičnej hmotnosti zodpovedajúceho dielca.

Nízka hmotnosť pre jednoduchú montáž - Výrobky ACO sú ľahšie ako obdobné žľaby z bežného betónu, čo robí montáž a manipuláciu s nimi jednoduchšou.

Trvácnosť a odolnosť - Polymérbetón je odolný voči širokej škále kyselín, alkalických látok, sulfátov a čistiacich prostriedkov. Má mimoriadne nízku nasiakavosťvody a je odolný voči mrazu, ropným látkam a posypovým soliam.

Hydraulická účinnosť - Žľaby ACO DRAIN sú presné odliatky s vnútorným spádom a veľmi hladkým povrchom (Manningov koeficient drsnos- ti je 0,011), vďaka čomu majú výrazne lepšie hydraulické vlastnosti v porovnaní s betónovými žľabmi rovnakých rozmerov odlievanými na mieste.

ACO DRAIN MultiLine

Technickou inováciou je V profil. Tento nový žľabový profil zvyšuje prietokovú rýchlosť a zlepšuje samočistiaci efekt. Nová kontrukcia bočných stien a inteligentné rozdelenie materiálov významne zvyšuje nosnú pevnosť a celkovú stabilitu. To má za následok jednoduchšiu a rýchlejšiu montáž. ACO DRAIN MultiLine predstavuje nový štandard so svojimi prierezmi žľabov. Tento rad je založený aj na novej myšlienke: univerzálne teleso žľabu sa dá použiť pre všetky svetlé šírky a typy s ochranou hrany pre triedy zaťaženia A 15 až F 900.

ACO DRAIN MultiLine [ 2.8 MB ]

ACO DRAIN MultiLine Seal [ 2.8 MB ]

 Návod na zabudovanie žľabov ACO DRAIN [ 797 KB ]

Kasen

ACO DRAIN Powerdrain

Systém ACO DRAIN Powerdrain je použiteľný pre všetky účely. Tento rad ACO produktov sa môže pochváliť novou škálou nominálnych šírok, univerzálnou stabilitou, funkčnosťou, slobodou dizajnu, nehovoriac o inovácii tlmenia hluku. K jeho pokročilým funkciám patria nezvyčajne dobré hydraulické výsledky, vysoká bezpečnosť a výborná stabilita pre najnáročnejšie záťažové triedy až po F 900.

ACO DRAIN PowerDrain [ 4.1 MB ]

 Návod na zabudovanie žľabov ACO DRAIN [ 797 KB ]

Kasen

ACO DRAIN Monoblock

ACO DRAIN Monoblock je robustný, jednodielny polymérbetónový odvod'ovací systém ideálny pre odvodnenie plôch s najvyššou triedou zaťaženia F 900. Jeho jedinečná konštrukcia je zárukou vysokej bezpečnosti a stability vo všetkých oblastiach odvodenia vysoko zaťažovaných dopravných plôch. Dostatočný prierez vtoku a V profil zabezpečujú rýchle odvedenie vody. Integrovaná bezpečnostná drážka zaručuje po vytmelení vodotesný spoj.

ACO DRAIN Monoblock [ 4.3 MB ]

 Návod na zabudovanie žľabov ACO DRAIN [ 797 KB ]

Kasen

ACO DRAIN XtraDrain

Nová generácia líniového odvodnenia ACO DRAIN XtraDrain je jednoduchá alternatíva odvodnenia spevnených plôch pre triedu zaťaženia A15 - D400, vyrobené z vysoko kvalitného a 100% recyklovateľného polypropylénu so zvýšenou pevnosťou vďaka šesťhrannému tvaru stien, k dispozícii v svetlých šírkach 100, 150 a 200 mm.

ACO DRAIN XtraDrain [ 3.4 MB ]

 Návod na zabudovanie žľabov ACO DRAIN [ 797 KB ]

Kasen

ACO DRAIN SlotTop

Diskrétne a nenápadné, štrbinové žľabové systémy ACO DRAIN SlotTop otvárajú nový prístup k navrhovaniu otvorených priestorov. Úzka štrbina nahrádza rošt a vytvára čisté nevtieravé línie na povrchu. Systém žľabov so štrbinovým roštom je ideálny pre odvodnenie opticky kultivovaných povrchov. Štrbinový rám z pozinkovanej alebo nehrdzavejúcej ocele je zlúčiteľný so všetkými štandard-nými žľabmi a spája dva povrchy takmer bezošvovo.

ACO DRAIN SlotTop

 Návod na zabudovanie žľabov ACO DRAIN [ 797 KB ]

Kasen

 

ACO Q-Max

Líniový odvodňovací systém ACO Q-Max bol navrhnutý pre uspokojenie požiadaviek kladených na ekonomické vysokokapacitné odvodňovacie systémy pre veľké plochy s triedou zaťaženia až po F 900. Žľab disponuje vysokou hydraulickou kapacitou, nízka hmotnosť zaručuje jednoduchú manipuláciu a rýchlu pokládku. Systém je tiež možné napojiť na klasické betónové kanalizačné šachty prostredníctvom typizovanej prípojky.

ACO DRAIN Q-Max

 Návod na zabudovanie žľabov ACO DRAIN

Kasen

ACO DRAIN KerbDrain

ACO KerbDrain obrubník s integrovaným odvodňovacím žľabom z polymérbetónu v jednom prvku. Vďaka svojej schopnosti odvádzania vody po celej dĺžke línie je ideálnym prvkom pre oblasti ako sú križovatky, cestné komunikácie, kruhové objazdy či parkoviská. ACO KerbDrain bol vyvinutý tak, aby poskytoval architektom a projektantom možnosť optimálne odvodniť okraje vozoviek a dopravne uzavreté urbanistické celky. ACO KerbDrain je vďaka polymérbetónu vysoko stabilný, odolný voči posypovej soli, ropným látkam, chemikáliám a mrazu.

ACO DRAIN KerbDrain

 Návod na zabudovanie žľabov ACO DRAIN

Kasen

ACO Self Platform

Odvodňovacie žľaby ACO EuroSelf sú odpoveďou spoločnosti ACO na požiadavku cenovo dostupných, dizajnovo atraktívnych a účinných systémov povrchového odvodnenia. ACO EuroSelf bol vyvinutý špeciálne pre privátnu oblasť použitia. Žľabový systém a vpusty sú vyrobené z polymérbetónu – ľahký a veľmi pevný materiál, ktorý umožňuje variabilné riešenie odvodnenia. Žľaby je možné napojiť na kanalizáciu pomocou vpustu alebo pomocou zvislého odtoku priamo z tela žľabu, pripadne cez čelné steny s nátrubkom. Stavebnicový systém umožňuje individuálne riešenie pre konkrétne situácie.

ACO SELF [ 640 KB ]

Kasen

ACO HexaSelf

Žľab ACO HexaSelf je ľahký a pritom stabilný odvodňovací žľab z PVC-U. Má vyššiu rýchlosť toku a lepšie samočistiace vlastnosti vďaka hladkým vnútorným stenám žľabu. Tvar včelieho plástu na bočných stranách robí ACO HexaSelf výnimočne pevným pri nízkej hmotnosti. Plastové žľaby sú k dispozícii v čiernej alebo šedej farbe s plastov%m čiernym, plastov%m šedým, pozinkovaným alebo plastov%m štrbinovým roštom.

ACO HexaSelf

Kasen

ACO Combipoint – uličné vpusty

Bodové odvodňovacie systémy ACO sú ideálne pre povrchy, ktoré si vyžadujú bodové odvodnenie kvôli konštrukčným alebo topografickým dôvodom. ACO Combipoint PP je nový typ uličných vpustov vyrobený z polypropylénu. Je výškovo nastaviteľný s možnosťou osadenia pod uhlom. Vďaka svojej inovatívnej a modernej konštrukcii je napojenie na kanalizačný systém veľmi jednoduché. Combipoint PP je určený pre triedy zaťaženia C 250 a D 400 podľa typu vtokovej mreže. Vďaka špeciálnemu tvaru vtokovej mreže Combipoint sa eliminuje prenos zaťaženie na kanalizačný systém.

ACO Combipoint

Kasen

 

 

Systémové riešenia pre odvodnenie

Kasen s.r.o.
Nižný Hrušov 337
Nižný Hrušov 094 22
Slovensko

mobil: 0948 265 666
e-mail: info@kasen.sk